Jak daleko latają pszczoły?

Pszczoła jest owadem, który zbiera nektar z kwiatów i dokonuje zapylania. Pszczoły są również hodowane i komercyjnie zarządzane przez ludzi do produkcji miodu i wosku pszczelego, jak również do zapylania w rolnictwie.

Pszczoły budują gniazda z wosku, żywicy i włókien, przeżuwając drewno i formując je w kształty, które są utrzymywane razem z propolisem. Pszczoły tworzą kolonie, które mogą pomieścić tysiące osobników. Niektóre gatunki, takie jak pszczoły miodne, mają strukturę społeczną, w której kolonia składa się z jednej królowej, wielu robotnic i trutni. Typowa kolonia zawiera 250-3000 pszczół.

Tysiące ludzi interesuje się pszczołami ze względu na ich rolę w produkcji miodu. Jednak są one również znane z pracy zapylaczy, która jest niezbędna dla naszej planety.

Jak daleko latają pszczoły? Możesz powiedzieć, że kilka mil, ale czy wiesz, że pszczoły miodne są w stanie przelecieć do 90 mil w ciągu jednego dnia? Dla pszczół odległość, którą pokonują jest wskaźnikiem ich zdrowia. Pszczoły zbierają pyłek i nektar z kwiatów, z których wytwarzają miód. Zapylają również rośliny i uprawy.

W przeciętnym ulu znajduje się około 50 000 pszczół, a każda z nich pokonuje dziennie średnio 5 kilometrów. Skrzydła pszczoły biją ponad 200 razy na sekundę. Pszczoły miodne potrafią również przekształcać nektar w miód w procesie znanym jako “fermentacja jelitowa”. Spożywają nektar i magazynują go w swoich żołądkach do czasu powrotu do ula, gdzie wydzielają go innym pszczołom robotnicom, które oczyszczają go, suszą i zamykają w komórkach o sześciokątnym kształcie.

Istnieje ponad 20.000 gatunków pszczół.

Pszczoły zapylają ponad 75% kwitnących roślin na świecie.

Pszczoły różnią się znacznie pod względem wielkości i kształtu, ale wszystkie one mają dwie pary skrzydeł, trzy segmenty ciała i anteny. Najmniejsza pszczoła to Trigona minima o wielkości 0,115 milimetra (0,004 cala), podczas gdy Megachile pluto jest największa o wielkości 7,9 milimetra (0,3 cala). Najmniejszą pszczołą pod względem długości skrzydeł jest Amegilla.

Aby wyprodukować funt miodu, pszczoła musi odwiedzić aż dwa miliony kwiatów i przelecieć ponad 55 000 mil. Dokładnie tak, ponad 55 000 mil! Pszczoły przenoszą pyłek do ula, gdzie zbierają nektar i tworzą miód

Zagrożenie

Populacja pszczół maleje od lat 50-tych, głównie z powodu pestycydów, ale mają one również wielu drapieżników. Średnia długość życia pszczoły robotnicy wynosi sześć tygodni, podczas gdy królowa pszczół żyje do pięciu lat.